MATEMATYKA:

SPOTKANIA Z MATEMATYKĄ
21 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sesji popularnonaukowej “Spotkania z Matematyką”, których organizatorem, jak co roku, jest Oddział Górnośląski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz VIII LO w Katowicach. Uczestnicy sesji mieli okazję wysłuchać ciekawych referatów, w tym referatu, przygotowanego przez naszych uczniów: Macieja Szkróbkę, Michała Karpiela i Kacpra Hylę. Maciek w ciekawy i obrazowy sposób opowiadał m. in. o “Paradoksie Kłamcy”, “Paradoksie Lecącej Strzały” czy “Paradoksie Monty’ego Halla”. Swoim wystąpieniem wzbudził spore zainteresowanie słuchaczy. Na koniec zagadka. Znajdź błąd?
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY
Konkurs Kangur to niekwestionowany lider w świecie konkursów matematycznych. Uczniowie od klasy drugiej SP, po klasy maturalne, 15 marca o godzinie 9.00 w wielu krajach zasiedli do rozwiązywania testu. W naszej szkole uczestniczyło w nim ponad 20% wszystkich uczniów. Zadania, jak zawsze, dla jednych były trudne dla innych łatwe. Wyniki już wkrótce. czekamy z niecierpliwością.

ŚWIĘTO LICZBY π
14 marca to święto całego matematycznego świata, Święto Liczby π. Część uczniów naszej szkoły (7a i 2c) spędziła ten dzień na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczyli między innymi w pokazach i eksperymentach z fizyki, biologii i chemii. Zajęcia prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach.
FINAŁ KONKURSU “MISTRZ MATEMATYKI”
14 marca w trakcie obchodów Święta π” na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego odbył się finał Konkursu o Tytuł Mistrza Matematyki Katowickich Gimnazjalistów. Do finału zakwalifikowało się 13 uczestników z 10 szkół. Zgromadzonych przywitał prof. zw. dr hab. Maciej Sablik. W pełnej napięcia atmosferze, przy pełnej auli odbywała się rywalizacja między finalistami wg formuły “1 z 10”. Po przeszło godzinnej pasjonującej rozgrywce została wyłoniona trójka zawodników ścisłego finału.
Oto wyniki:
Mistrz Matematyki 2018 - Marian Kędzielski (Gimnazjum nr 2 w II LO)
Wicemistrz Matematyki 2018 – Przemysław Szewczak (Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny)
Wicemistrz Matematyki 2018 – Łukasz Łagosz (Gimnazjum nr 17)

Organizatorem Konkursu “Mistrz Matematyki” od 11 lat jest nasze Gimnazjum nr 21, obecnie Szkoła Podstawowa nr 35 przy współpracy ze Śląskim Stowarzyszeniem Oświatowym DELTA w Katowicach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, finalistom i zwycięzcom gratulujemy zaś obecnych drugoklasistów zapraszamy do kolejnej edycji w roku przyszłym .
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki.

Przedmiotowe Konkursy organizowane przez Kuratora Oświaty już za nami. W finałach konkursu z matematyki uczestniczyło aż dwoje naszych uczniów. Marek Koprowski (7a) zdobył tytuł LAUREATA zaś Piotr Figiela (2c) tytuł FINALISTY konkursu.

Regulamin miejskiego konkursu o tytuł „MISTRZA MATEMATYKI 2018 uczniów klas trzecich gimnazjum w Katowicach.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MULTITEST >>>

Półfinał XXVI Wojewódzkiego Konkursu NUDNA MATEMATYKA

Do półfinału XXVI Konkursu NUDNA MATEMATYKA zakwalifikowało się czterech uczniów naszej szkoły:

1. Marek Koprowski (7a)
2. Piotr Figiela (2c)
3. Oliwia Smólka (2c)
4. Maciej Szkróbka (2c)

Coroczne zmagania konkursowe „MULTITEST” zakończone!

Kolejna edycja „Multitestu” z matematyki oraz innych przedmiotów za nami! Matematyka cieszy się w naszej szkole niezwykłym powodzeniem – aż 31 osób postanowiło sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować o tytuł laureata. Młodzi matematycy przez 60 minut musieli znaleźć wszystkie poprawne odpowiedzi na ponad dwadzieścia zadań. Chociaż „Multitest” oceniany jest w skali całego kraju, nie przestraszył on nawet najmłodszych czwartoklasistów, którzy dzielnie stanęli w szranki razem ze starszymi kolegami. Czy był trudny? Zdania na ten temat jak zwykle są podzielone – jedni wyszli z klasy uśmiechnięci, pewni sukcesu, inni mieli poważny problem, by na czas rozwiązać zadania i przenieść uzyskane odpowiedzi na kartę. Zmaganiom towarzyszyło wiele emocji, teraz nie pozostało nic innego oprócz niecierpliwego oczekiwania na wyniki, które ukażą się w grudniu. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że nie tylko edycja matematyczna, ale także „Mulitest” z innych przedmiotów okaże się powodem do dumy i satysfakcji ze wspaniałych osiągnięć.

Relacja Justyny Kost z klasy 3a