BIBLIOTEKA:

1. Konkursy

Wyniki szkolnego konkursu na plakat promujący czytelnictwo pod hasłem „Czytanie uzależnia – na szczęście”
I miejsce Hanna Sakowska kl. 1a
II miejsce Katarzyna Kajda i Paulina Meisner kl. 2b
III miejsce Anna Pożoga kl. 1c
Oto zwycięskie prace
Ośmioro uczniów bierze udział w wojewódzkim konkursie czytelniczym „Otwieramy się na czytanie z Czytelnictwem Otwartym” organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach.
W jego ramach uczestnicy czytają książki o tematyce zgodnej z hasłem podanym na dany miesiąc przez organizatora, piszą krótkie recenzje i zamieszczają je na blogu:
podejmijwyzwanieczytelnicze.blog.spot.com
Hasło na listopad:
Książka z uczuciem.

2. Akcje czytelnicze
"PoczytajMy w naszej szkole i w przedszkolu".
Od września nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt nosi tytuł „PoczytajMy” i polega na zaznajamianiu z literaturą piękną młodszych kolegów i koleżanki.

W bibliotecznym Archowum jest ciemno i trudno się z niego wydostać.
Przekonali się o tym Dorota, Hania, Wojtek i Janek z klasy 1a w czasie odwiedzin w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Katowicach.

Wszystkich uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły biblioteka bardzo serdecznie zaprasza do udziału w akcji pod hasłem:
„ZRÓB KSIĄŻCE PREZENT!
Zabierz ją na święta do domu i przeczytaj”
Robiąc to, zrobisz prezent także sobie drogi Czytelniku. Uprzyjemnisz sobie jeszcze bardziej świąteczny czas, przenosząc się do cudnej krainy literatury.
Poznajcie nasze książki.
Drogi Czytelniku! Jeżeli nie wiesz, na którą książkę się zdecydować, przeczytaj poniższe minirecenzje. Może pomogą Ci w wyborze książki. Odwiedź także bibliotekę, popatrz na półki z książkami tak, jak patrzysz na te w supermarketach z nowymi grami lub superciuchami. Różnica jest jedna, ale zasadnicza. Tutaj nie musisz płacić.

PRZECZYTAJ RECENZJE KSIĄŻEK NAPISANE PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW >>>>

Recenzje ciekawych książek znajdziecie także na stronach:
www.lubimyczytać.pl,
www.moznaprzeczytac.pl ,