BIBLIOTEKA:

„Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw, własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.”
             	 Jarosław Iwaszkiewicz

„Ilekroć odłożywszy książkę, snuć zaczniesz nić własnych myśli, tylekroć książka cel zamierzony osiąga.”
      		Janusz Korczak

„Życie to nie teatr” mówił Edward Stachura w jednym ze swoich wierszy. O ileż uboższe jednak byłoby nasze życie, gdyby teatru nie było. 27 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w szkole zorganizowaliśmy konkurs pod hasłem „Teatr znam i lubię”. Test ze znajomości tej dziedziny sztuki rozwiązywało 20 uczniów.
I miejsce zdobył Maciej Szkróbka z kl. Ic
II miejsce z jednakową ilością punktów zajęli: Kacper Dziaczkowski – Suszek i Maciej Rudzki z kl. 1a
III miejsce przypadło w udziale Filipowi Sontowskiemu z kl. 1a

Oprócz konkursu w ramach obchodów Dnia Teatru uczniowie mogli przebrać się za postaci ze sztuk teatralnych.

31 marca odwiedziliśmy naszych młodszych sąsiadów przedszkolaków i zaprezentowaliśmy im krótką historyjkę pt. „Porady wróżki Dobrej Rady” pokazującą, jak nie należy zachowywać się w konkretnych sytuacjach. Wróżka udzielała bardzo przydatnych rad, a towarzyszący jej paź Radek pomagał w tym bardzo dzielnie. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem śledziły poszczególne scenki i razem z aktorami śpiewały piosenki. Ponieważ tekst mówi o zasadach dobrego wychowania, to sami aktorzy również mogli wyciągnąć z niego niejeden wniosek.

Wraz z rozpoczęciem II semestru wznowiliśmy po feryjnej przerwie wizyty w przedszkolu w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy”. Znów co tydzień czytamy naszym najmłodszym sąsiadom - przedszkolakom. Do każdej czytanej historyjki staramy się dołożyć jakąś króciutką zabawę. Na przykład, gdy czytaliśmy historyjkę o pingwinach, dzieciaki miały okazję pobawić się przy piosence z tymi zwierzątkami związanej i naśladować ich ruchy. Kiedy indziej bawiliśmy się w detektywów, a jeszcze innym razem ćwiczyliśmy pamięć i bawili się w listonosza. Każde kolejne spotkanie z przedszkolakami to dla nas cudowna zabawa i nowe doświadczenia.

Na stronie CEO ukazała się relacja podsumowująca nasze działania w ubiegłym semestrze. Można ją przeczytać tutaj:

W ramach akcji medialnej organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej grupa uczniów z klasy 2a zrealizowała trailer książki „Cień wiatru”, którą można, rzecz jasna znaleźć w naszej bibliotece. Oto wyniki pracy drugoklasistów.
Trailer książki „Cień wiatru”
Michał Ryszka z klasy 2a został wyróżniony w I, listopadowym, etapie konkursu organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach „Otwieramy się na czytanie z Wydawnictwem Otwartym”. Michał napisał recenzję „Romea i Julii” Williama Szekspira. Konkurs jest pięcioetapowy, więc liczymy na kolejne nagrody dla naszych recenzentów.
Hasło na styczeń brzmi: „Książka z liczbą w tytule”.

Biblioteka szkolna organizuje kolejny szkolny konkurs. Przeczytajcie regulamin i weźcie udział. Koniecznie.
„SELFIE Z KSIĄŻKĄ”

Stowarzyszenie Wielka Liga oraz miasto Katowice zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Wielka Liga Czytelnicza.
Zobacz szczegóły>>>
Wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nim udział zapraszam do biblioteki, w celu „zarejestrowania”. To może być świetna zabawa! Spróbuj i Ty!
PRZECZYTAJ RECENZJE KSIĄŻEK >>>>

<<< strona 1